Kuldse lindi kampaania kutsub mõtlema vähihaigetele lastele

14.02.2022

Homme, 15. veebruaril tähistatakse ülemaailmselt vähihaigete laste päeva ja sel puhul rüütavad üle Eesti ennast kuldsesse valgusesse väga paljud ettevõtted. Selle päeva puhul kantakse vähihaigete laste toetuseks kuldset linti ning president külastab haiglas vähihaigeid lapsi ja nende peresid.

„Eestis saab aastas vähidiagnoosi 50 last. Kuldse lindi ja ettevõtete kuldsetesse toonidesse valgustamise kampaaniaga soovime pöörata suuremat tähelepanu vähihaigete laste ja nende perede aitamise vajadusele ning tunnustada ja tänada kõiki toetajaid, kes meie liidule on aastate lõikes abiks olnud ja kellega koos oleme saanud olla toeks vähihaigetele lastele,“ selgitas Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juht Kaili Semm.

„Kuld on väärtuslik metall ja lapsed meie suurim varandus – kuldset linti kanvähi laps kuldne lintdes saab igaüks avaldada toetust meie keskel olevatele vähihaigetele lastele ja peredele, olla solidaarne nende murede ja rõõmudega. Iga inimese toetus tähendab meie kogukonnale väga palju,” lisas Semm.

Vähihaigete laste päeva ning selle puhuks korraldatud kuldse lindi ja kuldse valgustamise kampaaniaga soovitakse suurendada inimeste teadlikkust, kõrvalseisjate tolerantsi ja julgustada inimesi toetama nii vähihaigeid lapsi – soovitakse panna inimesi hetkeks mõtlema elu hapruse üle. Mida enam vähihaigetest lastest räägitakse, seda enam mõistetakse, et vähihaige lapse täielikuks paranemiseks ei piisa üksnes ravimitest, vaid väga oluline osa sellest on ka ühiskonna toetusel jätkata igapäevast elu nii palju, kui see on võimalik.

„Vähidiagnoos ei ole häbiasi, see on lihtsalt halb õnn ja ühiskonna toetus tähendab nii väikestele kui suurtele väga palju,“ märkis Semm. „Meil on väga hea meel, et sarnaselt varasematele aastatele toetab president Alar Karis samuti vähihaigeid lapsi ja lisaks kuldse lindi kandmisele on otsustanud külastada haiglas viibivaid vähihaigeid lapsi.“

Homme valgustavad rahvusvahelise vähihaigete laste päeva puhul end kuldsetes toonides sajad ettevõtted ja asutused üle Eesti – ennekõike Tartu Ülikooli Kliinikum ja Tallinna Lastehaigla, kus ravitakse vähihaigeid lapsi, kuid lisaks veel Tallinna Teletorn, Tallinna Vabaduse väljaku valguspostid, Tallinna Lauluväljak, Nõmme Kultuurikeskus, Tartu linna sillad, Ugala teater, Skywheel of Tallinn, Saku Suurhall, Villa Ammende, Rakvere Linnavalitsus, Rakvere Spordikeskus ja paljud-paljud teised.

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit pakub tuge ja raviks vajalikku rahalist tuge vähki põdevatele lastele ja nende peredele. Liitu kutsub kõiki kandma sel päeval kuldset linti, mida on soovi korral võimalik soetada Sokisahtli kauplusest, ning kõiki ettevõtteid ühinema sel päeval kuldsetesse tuledesse valgustamise ideega.

Vähihaigete laste ravi ja ravile kaasaaitavaid tegevusi saab toetada liidu lehel või helistades vahilapsed.ee avaldatud annetusnumbritele.

Soovin toetada