Otepääl lustisid vähihaiged lapsed

11.08.2019

Otepää kaunite kuplite vahel said kokku vähilapsed ja nende pered. Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit korraldas neljapäevase suveseminari, mis oli täis loenguid, sporti, meisterdamist, põnevaid tegevusi ja üllatusi. Loengutel räägiti muretsemisest läbi väikeste silmade, vähi kaugmõjudest ja vaktsineerimisest. Lektoriteks olid psühholoog Svetlana Pärnsalu ja Siiri Vallimäe ning dr Uusküla, dr Vestman ja dr Nõmm. Tsooniteraapia töötuba juhendas Tiina Kukk ja huvilisi oli väga palju.

Vähilaste seminar BarsiAccess Bars®i kehatehnikat said kogeda paljud, kogenud tehnikute käe all suutis nii mõnigi unele jääda. Barsi tehnikuteks olid Riina Raju, Anu Silence Tamm, Kaidi Karilaid, Sixten Tedremets, Kristel Kuklase, Karolin Tohv ja muidugi meie Marju Uustalu. Savivälja töötuba viis läbi Merle Ameljušenko, see oli tore ja teraapiline.

Lapsed ja vanemad said meisterdada ehteid, memotahvleid, pardipille ja heegeldada korve. Lastega koos meisterdasid Inge Tamm, Kadi Jaanson, Heveli Ivask, Kristi Koora ja Timer töökad abilised Kersti ja Kaie.

Väga põnevaid spordimänge korraldasid Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpetajad ja Lisanne Tamm. Aga eriti suure kummarduse teeme „Klubi26“, kes tutvustas meile Kangoo Jump ja tulid meile lausa Pärnust. Võime uhkusega öelda, et üks vahva isa oli ka trennis ja trenni nautisid nii suured kui ka väiksemad.

Maailm on imeline ja täis imelisi inimesi, sama imelised on meie perefotograafid Carol-Liis  Metsla ja Annika Metsla. Võime vist julgelt välja öelda, et need kaks habrast hinge on meie südametes.Vähilaste Üllatusesineja

Seminar  oli täis üllatusi ja üllatuskülalisi – esinemas käis Tanel Padar, ansambel Kruuv ja  Dj Tauno Pettai. Rõõmu ja lusti oli palju ja seminar lõppes Otepää Seikluspargis ronimisega.

Aitäh toetajatele: Tartu INNER WHEEL klubi, SA TÜK Lastefond, Eesti Vähiliit, kes on suveseminare toetanud juba aastaid, samuti OÜ Kikas, AS Rannarootsi Lihatööstus, AS Premia Tallinna Külmhoone, AS Tartu Agro Rahinge Lihatööstus, OÜ Büroodisain, OÜ Pack Holding, AS Oteks, Sportland Eesti AS  ja Marko Pokk koos sõpradega. Te olete imelised ja suure südamega!

Soovin toetada