President tunnustas kuldse lindi päeval vähihaigete laste vaprust

03.03.2022

Rahvusvahelise vähihaigete laste päeva puhul külastas meie vähihaigeid lapsi Eesti Vabariigi president Alar Karis.

President oli palutud kohtuma meie lastega Liidu kutsel ja see oli haiglas olevatele lastele ja vanematele nii suur tunnustus ja rõõm.
Suur tänu toetuse ja tunnustuse eest, härra president!
Presidendi võtsid vastu Liidu juhatuse esimees Kaili Semm ja koorinaator-tugiisik Luive Merilai, onkoloogia osakonna juhataja dr Kadri Saks, Lastehaigla juht dr Katrin Luts ja onkoloogia-hematoloogia osakonnapres-5 rõõmus personal.
pres-1Vabariigi President kirjutas sel päeval samuti oma Facebookis, et käis külas pardilastel, nagu vähihaigetel lastel omakeskis hüüdnimeks on kujunenud. “Raske diagnoosi saanud laste ja nende vanemate ja pere jaoks mööduvad siin mõned nende elu keerulisimad hetked, aga tegelikult leiab siit ka palju helgust. Alates tõdemusest, et pandeemia on vähidiagnoosiga lastele andnud võimaluse jätkata oma klassikaaslaste ja õpetajatega vaatamata sellele, et nende päevad tuleb tihti veeta haiglas. Ning lõpuks on siin ka lootus kuulda häid sõnumeid, sest ravi kvaliteet on Eestis hea. Vestlesime aga arstide ja kogukonnaga ka sellest, et järgmise suure ülesandena oleks Eestis vaja tugevdada lastele ja peredele pakutavat psühholoogilist abi.”

President tänas meie Liitu abi ja toe eest, mida vähihaigetele lastele ja peredele suudame pakkuda. Meie omalt poolt kinkisime presidendile ja tema kaaskonnale kuldsed lindid, mida ikka ja jälle 15. veebruaril rinda panna ja meie vähihaigete laste joonistatud pardipere pildi, mille president riputas 15. veebruaril ka Facebooki taustapildiks.

pres-3pres-2pres-4

 

Soovin toetada