Tallinna Lastehaiglas avati mängutuba vähihaigetele lastele

05.11.2018

Täna avati Tallinna Lastehaiglas vähihaigetele lastele mõeldud mängutuba, mis valmis tänu Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu ja Kalevi kommivabriku koostöös läbiviidud heategevuskampaaniale.

Mesikäpa heategevuskampaania “Ole kah käpp” raames koguti heade inimeste ja kommivabrik Kalev abiga vähihaigete laste toetuseks 25 511 eurot, mille eest ehitati ja sisustati kaks mängutuba: üks Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogiaosakonnas, mis avati eelmisel kevadel, ja teine Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogiaosakonnas, mis avati lastele mängimiseks täna.

AR_30035

Vastvalminud Tallinna Lastehaigla mängutoa avamisel osalesid meie liidu esindajad, Tallinna Lastehaigla onko- ja hematoloogid ning pisikesed patsiendid oma vanematega.

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu juhatuse liikme Märt Avandi sõnul aitab uus mängutuba laste päeva rõõmsamaks ja tegusamaks muuta.

“Ükski laps ei taha haiglas olla. Mängutubade idee on kantud soovist, et lapsed saaksid end ravil olles veidi rõõmsamalt tunda. Mäng on väikese inimese töö, seega tundus ainuõige otsus rajada meie haiglatesse hästi läbimõeldud, aktiivset tegevust pakkuvad ja värvilised mänguruumid, millest lapsed seni puudust tundsid,” rääkis Avandi avamisel.

Ka Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonna juhataja dr Kadri Saks sõnas, et mäng on ravil olevatele lastele äärmiselt oluline, kuid seni oli osakonna mängutuba olnud ühendatud päevaravi palatiga ehk eraldi mänguala lastele polnudki.

“Pahaloomuliste haigustega lapsed vajavad sageli ravi haiglas. Mõnikord lühemalt, mõnikord pikemalt, kuid haiglas viibimine on alati seotud ebameeldivate protseduuride, ravi ja uuringutega,” selgitas doktor Saks. “Kõige selle ebameeldiva juures on väike boonus ja see on vahva mängumaa, mis asendab meie patsientidele kodude mängutube ja -väljakuid. Tänu remondile ja abikäele on meil nüüd rõõmus mängumaa, mis on mõeldud üksnes mängimiseks ja haiguse ning ravi unustamiseks.”

Mängutoa sisekujunduse tegid heategevuslikus korras agentuur Kontuur Leo Burnett ja sisearhitekt Tarmo Piirmets.

Suur-suur tänu meie liidu poolt kõigile, tänu kellele saavad vähihaiged lapsed nüüdsest mängida värviküllases ja hubases mängutoas: armsad magusasõbrad, kes kampaania raames Mesikäpa tooteid ostsid, kommivabrik Kalev, agentuur Kontuur Leo Burnett ja Tarmo Piirimets, Navi Trastle OÜ, Puhas Kodu OÜ, Ragnar Põllukivi, Eesti Nukuehitus OÜ, Radisson Blu Hotel Olümpia meeskondMileedi AS, Katre Põldmaa, Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakond.

Galerii

Fotod: Andres Raudjal

Soovin toetada