Teraapiaseminar noortele - KOOPIA

Meie liidu tugikeskus korraldas 2.-4. novembril sügisese teraapilise seminarlaagri onkoloogilise haiguse läbi teinud lastele alates 11. eluaastast ja nende pereliikmetele. Seminari toimumispaigaks oli seekord õdus Sammuli puhkeküla ja teraapilise seminari eesmärk oli keskenduda haiguse läbi teinud noorte muredele, andes nõu ning toetades lapsi ja nende peresid.

Sammuli_puhkeküla

Seminar oli täidetud erinevate tegevustega: sai tõsistest asjadest rääkida, osaleda juturingides ja ka niisama lõõgastuda. Seminarlaager aitab haiguse üle elanud noortel ületada raskusi, mida haigus ja selle ravi paratamatult kaasa toovad, ning õpetab ka lapsevanemaid pöörama rohkem tähelepanu nendele olukordadele.

Seminari sisulise poole täitsid õpetlikud loengud nii lastele kui nende vanematele. Koolitaja ja eripedagoog Pille Kriisa käsitles teismelisi puudutavaid elulisi teemasid ja leidis teismelistega kiiresti ühise keele. Samuti andis naistearst dr Inge Nõmm vajalikke teadmisi ja nõuandeid noortele ja lapsevanematele. Tüdrukutele viis jumestuskunstnik Loore Härmat läbi põhjaliku meigikoolituse. Liidu ja selle juhatuse tegevusest andis laagrilistele ülevaate juhatuse esimees Kaili Lellep, kes muu hulgas kutsus kõiki üles panustama liidu vabatahtlike tegevustesse kui ka Pardiralli 2019 korraldamisse.

Dr_Inge_Nõmm Loore-Härmat Pille_Kriisa

Kuna laagri aeg jäi hingedepäeva, süütasime ka meie küünlad meenutamaks meie armsaid hingi.
Aitäh kõigile, kes aitasid ja tegid meie seminarist sooja ja toreda koosolemise. Suured tänud Diana Smirnovale, kes oli tõlgiks venekeelsele perele. Täname ka toredate üllatuskingituste eest Signe Seebid OÜd.

Pildid: Peeter Juurik

Soovin toetada